Резултати за деца до 8 години
2- коло
1.
Луѓшески – Слободен
2.
Јаневски – Петровски 0-1
3.
Звездакоски – Темелковски 1-0
Табела после 2 коло
1.Петровски Матеј - 1.5
2.Звездаковски Матеј – 1
3. Јаневси Леон – 1
4. Лушески Константин – 0.5
5. Темелковски Матеј – 0
3.коло
1.Петровски М. - Звездаковски М.
2.Лушески К. - Јаневски Л.
3. Темелковски M - Слободен
Турнир до 18 годнини
Round 3
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 1 Nikolovski Nikola 2 ½ - ½ 2 Konstantinov Aleksandar 4
2 5 Gjeorgjievski Done 2 ½ - ½ 2 Tairi Krenar 2
3 3 Nikolovska Dragana 1½ 1 - 0 1½ Trajanoska Kalina 17
4 13 Mladenov Gorazd 1 0 - 1 1 Lakinska Simona 6
5 7 Peev Kosta 1 0 - 1 1 Mihov Filip 12
6 9 Cheshmedzievski Ivan 1 1 - 0 1 Velkovski Martin 19
7 18 Veljanoska Jana 1 0 - 1 1 Jovcev Riste 10
8 15 Simovski Vedran 0 0 - 1 1 Risteski Aleksandar 14
9 11 Mancevski Bojan 0 ½ - ½ 0 Cakoncev Hristijan 8
16 Stojanov Ptolomej Petar 0 1 - - Bye
Round 4
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 2 Tairi Krenar 2½ - 2½ Nikolovski Nikola 1
2 4 Konstantinov Aleksandar 2½ - 2½ Nikolovska Dragana 3
3 6 Lakinska Simona 2 - 2½ Gjeorgjievski Done 5
4 12 Mihov Filip 2 - 2 Cheshmedzievski Ivan 9
5 10 Jovcev Riste 2 - 2 Risteski Aleksandar 14
6 17 Trajanoska Kalina 1½ - 1 Peev Kosta 7
7 18 Veljanoska Jana 1 - 1 Stojanov Ptolomej Petar 16
8 8 Cakoncev Hristijan ½ - 1 Mladenov Gorazd 13
9 15 Simovski Vedran 0 - ½ Mancevski Bojan 11
Турнир за деца до 12 години
Round 3
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 22 Stojanovski Marko 2 0 - 1 2 Jordanov Nikola 14
2 17 Kosteski Mile 2 0 - 1 2 Veljanoski Andrej 24
3 23 Vasilev Andrej 2 1 - 0 1½ Manova Ivana 18
4 3 Cheshmedzievska Emilija 1½ ½ - ½ 1½ Vlahovik Velemir 26
5 2 Buzarovska Jana 1 0 - 1 1½ Petrovik Lazar 20
6 5 Dancevski Gorast 1 1 - 0 1 Kalajlioska Mia 16
7 25 Velkovski Hristijan 1 0 - 1 1 Dimovski Luka 6
8 19 Nikodinov Viktor 1 0 - 1 1 Eftovski Mateo 8
9 13 Jordanov Mihail ½ 1 - 0 1 Sich Misa 21
10 7 Eftovska Lea ½ 1 - 0 ½ Damcevski Filip 4
11 15 Jovanov Vasil ½ 0 - 1 0 Gelev Andrej 9
12 1 Angelkovik Aleksandar 0 1 - 0 0 Jones Ema 12
13 11 Hristovski Damjan 0 0 - 1 0 Georgievski Damjan 10
Round 4
Bo. SNo. Name Pts Res. Pts Name SNo.
1 24 Veljanoski Andrej 3 - 3 Vasilev Andrej 23
2 14 Jordanov Nikola 3 - 2½ Petrovik Lazar 20
3 8 Eftovski Mateo 2 - 2 Cheshmedzievska Emilija 3
4 26 Vlahovik Velemir 2 - 2 Dancevski Gorast 5
5 6 Dimovski Luka 2 - 2 Kosteski Mile 17
6 22 Stojanovski Marko 2 - 1½ Eftovska Lea 7
7 18 Manova Ivana 1½ - 1½ Jordanov Mihail 13
8 10 Georgievski Damjan 1 - 1 Angelkovik Aleksandar 1
9 9 Gelev Andrej 1 - 1 Nikodinov Viktor 19
10 16 Kalajlioska Mia 1 - ½ Jovanov Vasil 15
11 4 Damcevski Filip ½ - 1 Sich Misa 21
12 Jones Ema 0 1 - - Bye
Ранк листа после 3 коло
Rank SNo. Name FED Pts BH.
1 23 Vasilev Andrej MKD 3 4½
2 14 Jordanov Nikola MKD 3 4
3 24 Veljanoski Andrej MKD 3 3½
4 20 Petrovik Lazar MKD 2½ 4
5 22 Stojanovski Marko MKD 2 6
6 8 Eftovski Mateo MKD 2 5
7 3 Cheshmedzievska Emilija MKD 2 4½
8 26 Vlahovik Velemir MKD 2 4½
9 17 Kosteski Mile MKD 2 4½
10 6 Dimovski Luka MKD 2 4
11 5 Dancevski Gorast MKD 2 2½
12 18 Manova Ivana MKD 1½ 7
13 7 Eftovska Lea MKD 1½ 6
14 13 Jordanov Mihail MKD 1½ 5½
15 16 Kalajlioska Mia MKD 1 5
19 Nikodinov Viktor MKD 1 5
17 2 Buzarovska Jana MKD 1 5
18 1 Angelkovik Aleksandar MKD 1 5
25 Velkovski Hristijan MKD 1 5
20 10 Georgievski Damjan MKD 1 4
21 21 Sich Misa MKD 1 3½
22 9 Gelev Andrej MKD 1 3½
23 4 Damcevski Filip MKD ½ 4
24 15 Jovanov Vasil MKD ½ 2½
25 11 Hristovski Damjan MKD 0 5
26 12 Jones Ema MKD 0 4